Aantal ZZP’ers per gemeente

Geschreven door: Jasper Runneboom

ZZP-ers per gemeente

Onderstaande is een overzicht van het percentage zzp-ers in de 70 grootste gemeentes van Nederland afgezet tegen het totaal aantal inwoners. De gegevens zijn afkomstig van het CBS over de periode 2011-2013. Opvallend is de dominantie van Amsterdam als ZZP hoofdstad van Nederland. Niet alleen in absolute maar ook relatieve zin. Rotterdam valt op omdat hier relatief weinig ZZP’ers wonen.

Gemiddeld ligt het percentage zzp’ers in de 70 grootste gemeentes op 6%. Landelijk is dit 4,8%. Rond de 530.000 ZZP’ers wonen in de 70 grootste gemeentes. Dit is 65% van het totaal aantal ZZP’ers in Nederland.

10 Grootste gemeentes en het percentage ZZP’ers

Hoe verhoudt het aantal ZZP’ers zich in de 10 grootste gemeentes van Nederland tot de totale bevolking?

Stad

Inwoners

Aantal ZZP’ers

 % v/d bevolking

Amsterdam813.56280.9009,94%
Rotterdam619.87931.3005,05%
Den Haag510.90933.1006,48%
Utrecht330.77224.6007,44%
Eindhoven221.40212.9005,83%
Tilburg210.289 9.8004,66%
Groningen197.82312.4006,27%
Almere196.29010.7005,45%
Breda180.42010.4005,76%

Top 10 gemeentes

Wat zijn de 10 gemeentes van Nederland met het hoogste percentage ZZP’ers?

Stad

Inwoners

Aantal ZZP’ers

 % v/d bevolking

Amsterdam813.56280.9009,94%
Barneveld54.1764.5008,31%
Westland103.7168.5008,20%
Zeist61.2334.9008,00%
Súdwest-Fryslân84.3566.7007,94%
Hilversum86.7956.7007,72%
‘s-Hertogenbosch143.94510.9007,57%
Pijnacker-Nootdorp51.0683.8007,44%
Utrecht330.77224.6007,44%

{loadposition mypositionRotator}

De overige 60 gemeentes:

Stad

Inwoners

Aantal ZZP’ers

 % v/d bevolking

 Haarlem155.758110007,06%
 Arnhem151.35699006,54%
 Woerden50.60733006,52%
 Den Haag510.909331006,48%
 Amersfoort151.53498006,47%
 Oosterhout53.73334006,33%
 Groningen197.823124006,27%
 Amstelveen85.74953006,18%
 Zaanstad151.10989005,89%
 Kampen51.06930005,87%
 Sittard-Geleen93.73655005,87%
 Hoorn71.88842005,84%
 Zwolle123.50772005,83%
 Eindhoven221.402129005,83%
 Haarlemmermeer144.22684005,82%
 Nijmegen168.84098005,80%
 Leiden121.24970005,77%
 Breda180.420104005,76%
 Capelle aan den IJssel66.16638005,74%
 Deventer98.51056005,68%
 Doetinchem56.32032005,68%
 Leidschendam-Voorburg73.54341005,57%
 Oss85.08547005,52%
 Emmen107.94359005,47%
 Almere196.290107005,45%
 Veenendaal63.20734005,38%
 Enschede158.00483005,25%
 Leeuwarden108.24956005,17%
 Zoetermeer123.78464005,17%
 Terneuzen54.71328005,12%
 Roermond56.93729005,09%
 Rotterdam619.879313005,05%
 Lelystad76.28538004,98%
 Bergen op Zoom66.31933004,98%
 Alkmaar95.07647004,94%
 Roosendaal76.95938004,94%
 Maastricht121.90659004,84%
 Gouda70.93934004,79%
 Ede110.77953004,78%
 Apeldoorn157.67975004,76%
 Dordrecht118.78256004,71%
 Tilburg210.28998004,66%
 Nieuwegein60.99728004,59%
 Hoogeveen54.65425004,57%
 Schiedam76.65035004,57%
 Spijkenisse72.54533004,55%
 Heerlen88.02240004,54%
 Heerhugowaard53.24624004,51%
 Vlaardingen71.33832004,49%
 Helmond89.47240004,47%
 Katwijk62.79928004,46%
 Delft99.73744004,41%
 Smallingerland55.43624004,33%
 Hengelo81.07034004,19%
 Assen67.32928004,16%
 Venlo100.36941004,08%
 Purmerend79.53232004,02%
 De Friese Meren51.22319003,71%
 Almelo72.51126003,59%
 Den Helder56.70720003,53%
 Alphen aan den Rijn107.11732002,99%
TOTAAL 70 GROOTSTE GEMEENTES8.788.935527.3006,00%
TOTAAL NEDERLAND16.827.000806.0004,79%

 

  • Over deze site

    Over deze website

    De gemiddelde zzp'er maakt € 34.000,- winst per jaar en 55% van de startende ondernemers stopt alweer binnen 5 jaar.

    Die cijfers moeten beter!

    Daarvoor biedt zakelijkgroeien.nl inzicht, kennis en tools om de overlevingskans van startende ondernemers en de winst van zzp'ers te vergroten.

    Wij zorgen dat je de belangrijke randzaken rondom jouw bedrijf of freelance betaan beter begrijpt en goed opzet. Zodat je weet waar je potentiële groei zit en de juiste keuzes maakt. Met als resultaat dat je jouw bedrijf of freelance betaan voor de lange termijn winstgevend maakt. En je door kan gaan om in vrijheid en naar eigen inzicht een impact te maken op de wereld en te bouwen aan jouw succes.

    Spreekt dit je aan? Word dan lid van onze LinkedIn groep!

  • Kenniscentrum